See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Översiktlig miljö- och geoteknisk undersökning för detaljplan för del av Centrum, del av Svalan 9
Beskrivning: Den här upphandlingen avser ett avrop från avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, delområde Multidisciplinära uppdrag (Generalkonsultuppdrag). Uppdraget omfattar en översiktlig geo- och miljöteknisk undersökning tillhörande detaljplan för del av Luleå Centrum, Svalan 9.
Intern identifierare: KLF 2024/1074
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Översiktlig miljö- och geoteknisk undersökning för detaljplan för del av Centrum, del av Svalan 9