467746-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Rengörings- och polermedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier och städmaterial
Referensnummer: DNRGS160359
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av kemikalier och städmaterial
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39830000 Rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen