467889-2021 - ResultatSverige-Malmö: Byggnation av teater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hipp ombyggnad
Referensnummer: Pnr 6531
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212322 Byggnation av teater
II.1.4.
Kort beskrivning
Om- och nybyggnation av teatersalong med biytor.
Entreprenadform: GE
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45212423 Byggnation av kafeteria, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45313100 Hissinstallationer, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45421151 Montering av kompletta kök, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45454000 Ombyggnadstjänster, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen