Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende måleriarbeten
Referensnummer: 22/00149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för måleriarbeten (inkl. tapetseringsarbeten) inom Sollentunahem AB:s fastighetsbestånd. Ramavtal kommer att ingås med de tre entreprenörer (förutsatt att så många kvalificerar sig för ramavtal) som har lämnat de ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45261220 Målning av tak och övrig ytbehandling, 45261221 Målning av tak, 45432220 Tapetsering, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen