Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Surveys in Kenya
Referensnummer: 18 077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
The Program on Governance and Local Development (GLD) at the University of Gothenburg
Requires partners to implement a large-scale household survey, elite interviews and data collection in Kenya. More information is presented in the procurement documents.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster, 80000000 Undervisning och utbildning, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Please see the procurement documents, section 3.