468095-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Arvika: Kranbilar och dumprar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
3-axlad lastbil med kran och lämmflak
Referensnummer: Dnr 2019-240
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34142000 Kranbilar och dumprar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av 1 st. 3-axlad lastbil med kran och lämmflak till Teknik i Västs Gatuavdelning.
Engångsköp/specifikt köp
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument: https://www.opic.com/org/arvika_kommun/?f=2
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34130000 Motorfordon för godstransport, 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen