See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Båtar till räddningstjänst (2023)
Beskrivning: Södertörns brandförsvarsförbund (Sbff/SBFF) inbjuder potentiella Leverantören att lämna anbud gällande: • Köp och leverans av fyra (4) stycken fabriksnya båtar • 36 månader Service & Underhållsavtal, till dessa båtar Enligt de krav som anges i upphandlingsdokumentationen med tillhörande bilagor. Båtarna är avsedda att verka i Södertörns brandförsvarsförbunds (Sbff) arbetsområde och svara på en bredd av olyckor, enskilt eller tillsammans med Sbff:s övriga fordonspark
Föregående meddelande: 012578-2023
Intern identifierare: 22/69
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34521000 Specialbåtar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000