Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbalanserare
Referensnummer: AD 1639/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32580000 Datautrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Bolagsverket bjuder in anbudsgivare att lämna anbud gällande lastbalanserare.
Vi avser att teckna avtal med en anbudsgivare för en period om fem år.
Vi har beslutat att inte dela upp avtalet i separata delar då uppdraget är lämpligt för en leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30236000 Diverse datautrustning, 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen