Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varulagerautomater - ny verkstad Bönekulla
Referensnummer: 0244/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42416100 Hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förfrågan avser en lösning med 2 st. hissautomater/varulagerautomater inklusive styrsystem för integration med affärssystemet IFS10. All utrustning skall levereras inklusive nödvändiga tillbehör, utbildning, transport till montageplatsen och komplett montage.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42416100 Hissar, 42416120 Varuhissar, 42416300 Hissverk, 42417000 Hissar och transportörer, 45313000 Installation av hissar och rulltrappor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen