Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cone calorimeter
Referensnummer: LTU-2569-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement concerns the delivery of one (1) cone calorimeter in accordance with specified requirements, including software, licenses, delivery DDP Incoterms to Luleå, Sweden and installation/ acceptance test/training on site.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 770 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38900000 Diverse mät- och provinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen