See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedel 2026 del 2
Beskrivning: Upphandlingen avser rekvirerade läkemedel, substans sugammadex, ustekinumab och kapsaicin, för succesiva leveranser till Region Skåne och de privata vårdgivare som har avtal med Region Skåne.
Intern identifierare: 2026-O000710
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspec Läkemedel (2)
Intern identifierare: 1878934-0
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (10)
Intern identifierare: 1878935-1