468266-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Utrustning för produktion av radio- och TV-program
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknik TV produktion, Got Event AB
Referensnummer: 19/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32211000 Utrustning för produktion av radio- och TV-program
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av teknik för TV produktion till Got Event evenemang.
Åtagandet omfattar:
— Uthyrning av teknik för TV produktioner.
Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser. Verksamhet som berör ramavtalsområdet kan bedrivas i egen regi. I sådana fall är ramavtalet att betrakta som ett komplement till den egna verksamheten. Det kan finnas redan gällande avtal för verksamhet som berör ramavtalets område. Dessa avtal upphör inte att gälla i anledning av detta ramavtal.
Allmänt
Anbudet ska lämnas enligt upphandlingsdokumentet av behörig företrädare och vara författat på svenska.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32210000 Utrustning för radio- och TV-sändning, 32240000 TV-kameror, 32323000 Videomonitorer, 32340000 Mikrofoner och högtalare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsgivaren ska vara registrerad och inloggad i Tendsign. Om du lämnar anbud som ombud måste anbudet lämnas av ett konto som har din kunds organisationsnummer och företagsnamn. Det är bolagets organisationsnummer som angivits i Inloggningsuppgifterna som är anbudgivande bolag (juridisk part) i denna upphandling.
Anbudsgivaren ska vara bunden av sitt anbud till och med 3.2.2020 För det fall upphandlingen blir föremål för överprövning är leverantören bunden av anbudet fram till och med två månader efter den tid då överprövningen avslutats genom lagakraftvunnen dom/beslut.