Upphandling avser löpande avrop av flyttjänster och relaterade kringtjänster. Uppdragen kan vara av varierande karaktär med både lång och kort framförhållning. Upphandlingen omfattar:- Transport/flyttning av kontor, forskningsinstrument/utrustning, utbildningslokaler, kulturföremål mm- Flytt/bärhjälp- Magasinering- Uthyrning/försäljning av flyttkartonger
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av flyttjänster
Om upphandlingen