Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Smarta soptunnor
Referensnummer: KS 2022/00362
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928480 Soptunnor och papperskorgar
II.1.4.
Kort beskrivning
Smarta soptunnor med komprimering för att ge en effektiv och säker sophantering. Soptunnorna övervakas i nuläget via internet och tömning sker när de är fulla. De behöver därför inte kontrolleras regelbundet vilket ger en miljöeffektivisering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928400 Utrustning för allmän plats
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen