468456-2017 - Frivillig förhandsinsynSverige-Uppsala: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DNA sequencing instrument.
Referensnummer: UH 2017/115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala University intends to purchase a DNA sequencing instrument, a PacBio Sequel™ System from Pacific Biosciences. The instrument will be placed at the National Genomics Infrastructure — Uppsala Genome Center (NGI-UGC).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen