See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvårdstjänster
Beskrivning: Upphandling av extern leverantör avseende lokalvårdstjänster för Region Örebro län. Regionens mål med upphandlingen är att tillhandahålla extern lokalvård med stort fokus på hygien och hållbarhet vad gäller socialt, miljömässigt och ekonomiskt till samtliga ingående verksamheter med objekt. Idag utför externa leverantörer lokalvård och service på vissa objekt där Region Örebro län har verksamhet som vårdcentraler, tandvård, rättspsykiatri, driftavdelningar och Regionhälsan.
Intern identifierare: 25RS4801
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000