Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceåtgärder och besiktning för idrottsanläggningar
Referensnummer: GNU 2018/85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar dels serviceåtgärder i form av arbetstimmar och/eller tillhörande material och dels årlig besiktning kopplat till idrottsanläggningar i Borlänge, Falun, Gagnef, Hedemora, Ludvika, Ludvika Kommunfastigheter AB och Säters kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Serviceåtgärder och material
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 71631000 Teknisk besiktning, 50000000 Reparation och underhåll, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 45212290 Reparation och underhåll av idrottsanläggningar, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Årlig besiktning
Del nr: 2