468596-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Avfallshantering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling hushållsavfall område Öster.
Referensnummer: 2017/0481-VKF-061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Insamling av hushållsavfall inom kommunerna Sala, Enköping och Heby.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90511200 Hämtning av hushållssopor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen