468786-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Uppsala: Utrustning för tomografi
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bioluminescence Tomography Imaging Module
Referensnummer: UH 2019/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33115000 Utrustning för tomografi
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala University intends to award a contract regarding a Bioluminescence Tomography Imaging Module for Xstrahl’s Small Animal Radiation Research Platform (SARRP) to Xstrahl Ltd, and is therefore publishing this voluntary ex ante transparency notice.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen