Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2019 Turistbyrå
Referensnummer: KS 2019/1314
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun avser upphandla en leverantör som ska ansvara för kommunens turistbyrå under en period om maximalt fyra (4) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63513000 Turistinformation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen