468910-2017 - ResultatSverige-Västerås: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppsökande tandvård.
Referensnummer: DU-UPP17-0178
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar uppsökande tandvårdsverksamhet för äldre och funktionshindrade, som omfattas av regionens tandvårdsstöd inom Region Västmanland i enlighet med beskrivning i detta förfrågningsunderlag med bilagor. Uppsökande verksamhet innefattar munhälsobedömning och utbildning till personal och anhörigvårdare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster, 85131000 Tandläkarvård, 85140000 Diverse hälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen