Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Elarbeten Söderhamns Kommun, Faxeholmen AB, Söderhamn Nära AB, Bollnäs Kommun, Ovanåkers Kommun, Bollnäs Energi AB, Alfta- Edsbyns Fastighets AB, Alfta Industricenter AB & Söderhamn Elnät
Referensnummer: 8027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för elarbeten. Uppdragen består av planerade och oplanerade elarbeten (230V/400V) gällande elinstallationer och felsökningar i lägenheter, lokaler m.m. inom beställarens fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 70 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09310000 Elektricitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Amavtal för elarbeten. Uppdragen består av planerade och oplanerade elarbeten (230V/400V) gällande elinstallationer och felsökningar i lägenheter, lokaler m.m. inom beställarens fastighetsbestånd.