FM har för avsikt att upphandla standardsortiment inom Plåtskåp (Klädskåp och småfackskåp samt tillbehör), till myndigheterna FM och FMV. Myndigheterna har en rikstäckande och bred verksamhet som är utspridda i landet och därmed behov av rikstäckande distribution av nämnda varor/ produkter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39122100 Skåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
standardsortiment inom Plåtskåp, till myndigheterna FM och FMV. Myndigheterna har en rikstäckande och bred
verksamhet som är utspridda i landet och därmed behov av rikstäckande
distribution av nämnda varor/ produkter