468924-2021 - ResultatSverige-Sjöbo: Bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
förfrågan Bränslepellets
Referensnummer: 21/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser leverans av bränslepellets av trä för AB Sjöbohems panncentraler belägna i Blentarp, Lövestad och Vollsjö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09111400 Träbränslen, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen