2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskläder och personlig skyddsutrustning
Beskrivning: Upphandling avser Arbetskläder och personlig skyddsutrustning enl. bifogade dokument med bilagor. Uppdraget omfattar nedan angiva delområden; 1. Arbetskläder 2. Skyddskläder 3. Flamskydd 4. Skyddsutrustning 5. Personlig skyddsutrustning 6. Reparation arbetskläder
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135268:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18143000 Skyddskläder, 18140000 Tillbehör till arbetskläder