468935-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Område avser utrustningar för diagnostiskt ultraljud
Referensnummer: KI180133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Specifika applikationsområden
Obstetriska och gynekologiska undersökningar
Ekokardiografiska undersökningar
Kärlundersökningar
Muskoloskeletala undersökningar
Urologiska undersökningar
General Imaging undersökningar inom radiologisk verksamhet
Intensivvård/Point of care
Anestesi/smärtmedicin(kärlaccess/nervlokalisering)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33112200 Ultraljudsapparat, 33124000 Utrustning och artiklar för diagnostik och radiodiagnostik, 33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen