468936-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Skötsel av trädgårdar och parker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkskötselentreprenad Sydvästra Uppsala.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontrakt avseende parkskötsel av skötselområde Sydvästra Uppsala enligt bifogad skötselbeskrivning och produktionstidplan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen