468938-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre Skötsel.
Referensnummer: LK/171744
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll av den yttre miljön vid Landstinget i Värmlands fastigheter över länet. 21 st. anläggningar med en total förvaltningsyta av ca 300 000 m².
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skötsel av yttre miljön samt snö- och halkbekämpning av ca 300 000 m2 markyta.