Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård av Kommunala lokaler distrikt Väst.
Referensnummer: 17/93
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar lokalvård av kommunala lokaler på distrikt väst i Eskilstuna.
Entreprenören åtar sig att utföra en regelmässig städning för specifika objekt enligt bestämmelserna i detta förfrågningsunderlag (objektsförteckning, riktlinjer, ev. städmätningar/lokalspecificering samt ev. ritningsunderlag).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen