Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, ombyggnad och mindre nyinstallation av larmanläggningar.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31625000 Inbrotts- och brandlarm
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för service av larmanläggningar med systemet Bewator samt ombyggnad och mindre nyinstallation av larmanläggningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625200 Brandlarmssystem, 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 42961100 Passerkontrollsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen