469042-2020 - ÄndringSverige-Karlskrona: Tyngre motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlare
Referensnummer: 2020/205 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuder Affärsverken er att lämna anbud gällande lastväxlarlastbil.
Omfattning
Affärsverken har för avsikt att köpa en (1) st. ny lastväxlare med tillhörande serviceavtal.
Anbudslämnaren ska vid köp ta, i dessa handlingar angivna fordon i inbyte.