Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalförsörjningsstöd
Referensnummer: 2022/0571
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70332100 Fysisk planering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Lokalförörjningsstöd (konsulttjänster inom lokalförsörjning) för successiva beställningar och leveranser under avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70332100 Fysisk planering, 70332000 Tjänster avseende fast egendom som inte används för bostadsändamål, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingsvärdet beräknas till ca 5 000 000 SEK för avtalsperioden. Uppskattningen baseras på tidigare årsvolymer och myndigheten inköpsvolym kan inte garanteras utan baseras på myndighetens behov.
Tidigare år har behov av lokalförsörjningsstöd varierat vilket även framtida behov kan förväntas göra.