469087-2020 - ÄndringSverige-Örebro: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för invändig rengöring, smörjning och desinfektion av turbiner, depurering-, hand- och vinkelstycken för dentalt bruk
Referensnummer: MT 2020-0077 / 20RS1693
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser köp av utrustning för invändig rengöring, smörjning och desinfektion av turbiner, depurering-, hand- och vinkelstycken samt tillhörande förbrukning enligt beskrivning i dessa upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar även option på underhållsavtal på ny samt befintlig utrustning. Även option på vattenreningsenhet (kontrollpanel) samt option på extra klinisk utbildning under avtalstiden ingår i upphandlingen.
Avtalet kommer gälla för två (2) år med möjlighet till förlängning ytterligare två (2) år.