469091-2021 - ResultatSverige-Sandviken: Destillerade alkoholhaltiga drycker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Partner bryggerivaror Göransson Arena
Referensnummer: GA2021 Bryggerivaror
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15910000 Destillerade alkoholhaltiga drycker
II.1.4.
Kort beskrivning
På uppdrag av Göransson Arena upphandlar Sandvikens kommun en partner för bryggerivaror till Göransson Arena
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15910000 Destillerade alkoholhaltiga drycker, 15982000 Läskedrycker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen