2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter inom studie- och yrkesvägledning
Beskrivning: Upphandlingen avser anskaffning som ska tillgodose Linköping kommuns behov av kvalificerad studie- och yrkesvägledning genom att Leverantören möjliggör en flexibel förstärkning av Beställarens ordinarie personalstyrka. Målet med Avtalet är att garantera att alla elever inom kommunens skolor erhåller lagstadgad och högkvalitativ vägledning som stödjer deras framtida utbildnings- och yrkesval. Upphandlingen syftar till att teckna ett ramavtal med fast rangordning. Max två (2) leverantörer kommer att antas, under förutsättning att de uppfyller samtliga ställda krav och har offererat de ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden baserat på utvärderingsgrunden lägsta pris.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79634000 Yrkesvägledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128005:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning