46915-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsmaterial – Legoblock
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Legoblock
Beskrivning: Upphandlingen omfattar huvudsakligen köp av legoblock i betong samt övriga tillhörande produkter och tjänster. Upphandlingen är inte begränsad till enbart betongblock med legoutförande då även andra betongblock omfattas. Anbudsgivare ska kunna leverera samtliga produkter och tjänster till hela Sverige. Legoblock med enklare överbyggnad ingår inom ramen för denna upphandling
Intern identifierare: 26/3
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44111000 Byggnadsmaterial
Ytterligare klassificering (cpv): 44192000 Diverse annat byggmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000