469154-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Hjälmar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjälmar till helikopterenheten
Referensnummer: 20-05064
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18444110 Hjälmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket upphandlar hjälmar med bästa möjliga egenskaper för arbete i helikoptermiljön.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pilot hjälmar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18444100 Säkerhetshuvudbonader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av Pilot Hjälmar
Kabin hjälmar
Del nr: 2
18444000 Skyddshuvudbonader
Upphandling av Kabin hjälmar
Vatten hjälmar
Del nr: 3
Upphandling av Vatten hjälmar