Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Interaktiva bildskärmar III
Referensnummer: UN 2021/6001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun upphandlar ett ramavtal med en leverantör, alla villkor fastställda, för succesiva leveranser av kontraktsföremålet under avtalsperioden. Större volymbeställningar kan förekomma vid avtalsstart och vidare vid eller inför terminsstarter.
Välkommen med ert anbud.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30231300 Bildskärmar, 30231310 Platta bildskärmar, 30231320 Pekskärmar, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverans och montage/installation av AV-produkter i form av interaktiva skärmar med tillbehör och tillhörande tjänster. Värdet till en uppskattad omfattning om 15 MSEK räknat på fyra år, vilket är maximal avtalstid.