46925-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Djursholm: Drift av idrottsanläggningar
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetsdrift simhallar
Referensnummer: KFN 2017/0072
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Kultur- och fritidsnämnden i Danderyds kommun inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud på verksamhetsdriften av Mörbybadet och Vasabadet i Danderyds kommun.
Uppdraget omfattar drift, skötsel och tillsyn, löpande underhåll och visst akut underhåll av de båda baden. Avseende fastigheterna tecknas hyresavtal med Danderyds kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen