Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av hjullastare
Referensnummer: KS21.1054
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av hjullastare till Hultets återvinningscentral.
Omfattning
Lerums kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende en fabriksny hjullastare enligt specifikation med efterföljande serviceavtal. Hjullastaren kommer att användas på återvinningscentralen Hultet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen