Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Översättningstjänster
Referensnummer: 3.3.2.-54/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79530000 Översättartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att avropsberättigade ska kunna avropa översättningstjänster på ett enkelt och effektivt sätt, vilket genererar tid och kostnadsbesparingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79530000 Översättartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen