469312-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Arvika: Försäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arvika Teknik Försäkringsupphandling
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringsupphandling av företagsförsäkring energi för Arvika Teknik och medförsäkrade.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66510000 Försäkringar, 66515200 Sakförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66516400 Allmänna ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2