2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säkerhetsövervakning MDR
Beskrivning: Upphandling av MDR-tjänst (Managed Detection and Response) för att upptäcka, övervaka och hantera cyberhot i realtid.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112576:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48730000 Säkerhetsprogramvara, 79710000 Säkerhetstjänster, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet