469622-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll område 4 - Centrum
Referensnummer: UH-2020-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnadskontoret, Norrköpings kommun, inbjuder Er att lämna anbud avseende Drift och underhåll område 4 - Centrum i Norrköpings kommun, och avser att teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare.
Entreprenaden omfattar utförande av drift- och underhållsåtgärder året runt på bland annat gator, gång- och cykelvägar, broar, konstbyggnader och parkanläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 77300000 Trädgårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen