See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hisservice
Beskrivning: Upphandlingen avser Hisservice till Älmhults kommun och Allbohus, Alvesta kommun. Tjänsten som ingår i denna upphandling är service och underhåll av hissar. Målet med uppdraget är, förutom att uppfylla gällande lagstiftning och förordningar, att säkerställa driftsäkerhet och funktion för samtliga hissar, så att trygghet, komfort och tillgänglighet för brukare upprätthålls. Uppdraget ska också syfta till att minimera negativ miljöpåverkan samt bidra till minskad energiförbrukning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106502:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50750000 Underhåll av hissar