469767-2019 - ÄndringSverige-Falkenberg: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-partner för drift, support och utveckling
Referensnummer: SVN 2019-116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Falkenbergs kommun och Hylte kommun bjuder in till anbudsgivning avseende upphandling av en IT-partner för drift, support och utveckling.
Anbudsgivning sker enligt förutsättningar och villkor i upphandlingsdokumenten.