469784-2022 - ÄndringSverige-Ludvika: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning Gagnef kommun
Referensnummer: GNU 2022/82
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar snöröjning och i vissa områden halkbekämpning för Gagnefs kommun och Gagnefsbostäder AB, för följande områden:
•         - Björbo (ej halkbekämpning)
•         - Dala Floda
•         - Mockfjärd
•         - Gagnef
•         - Djurås (ej halkbekämpning)
•         - Djurmo (ej halkbekämpning)
•         - Bäsna