469821-2018 - ResultatSverige-Västerås: Konsulttjänster för system
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handenheter med IT-stöd för kommunikation med lagersystem
Referensnummer: DU-UPP18-0250
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72246000 Konsulttjänster för system
II.1.4.
Kort beskrivning
Handenheter med IT-stöd (SaaS) för kommunikation med lagersystem
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser köp av handenheter samt SaaS-tjänst för IT-stöd gällande kommunikation med lagersystem i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48700000 Verktygsprogram, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen