469824-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Kuvert, korrespondenskort och brevkort
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kuvert
Referensnummer: 004601-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30199200 Kuvert, korrespondenskort och brevkort
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringskassan genomför en upphandling av kuvert till samtliga kontor i Sverige samt Utdata med högvolymsprintning och kuvertering i Sundsvall.
Omfattning
Upphandlingen omfattar produktion och leverans av kuvert enligt krav och förutsättningar i upphandlingsdokumenten.
Utdata producerar i dagsläget även brev för SPV. Utdata kan även få ytterligare kunder under avtalsperioden. Om utdata får ytterligare kunder kan sortimentet (kuverttyper) komma att utökas.
Försäkringskassan avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30199230 Kuvert, 30199710 Tryckta kuvert
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen