Upphandlande myndighet inbjuder leverantörer att ansöka om att delta i ett Dynamiskt inköpssystem (DIS) för att tillgodose Upphandlande myndighets behov av bemanningstjänster sjuksköterskor. Syftet är att resurssäkra upphandlande myndighets behov av erfarna och kvalificerade sjuksköterskor för kortare och längre uppdrag av såväl planerad som oplanerad karaktär.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen